PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7894}

Mroczne przejście

Dark Passage
7,6 3 586
ocen
7,6 10 1 3586
7,0 7
ocen krytyków
Mroczne przejście
powrót do forum filmu Mroczne przejście

Przez pierwsze 40 minut oglądałem świetny obraz budujący napięcie do potencjalnie dobrej historii. Następna godzina polegała na tym że z minuty na minutę relatywnie coraz mniej chciałem kontynuować seans. Nie jestem w stanie jakkolwiek ocenić tego filmu i miałem wrażenie jakbym oglądał dzieło niedokończone, niekompletne. Czy ktoś zna być może jakąś ciekawą historię która stoi za produkcją tego filmu? Czy rzeczywiście wszystko było w porządku i reżyser właśnie tak chciał aby jego film wyglądał?

Mówiąc szczerze - jeden z gorszych lub nawet głupszych scenariuszy filmów kryminalnych lat 40 produkcji tak wysokiej rangi. Co dziwne, opakowany w wyjątkowo dobry obraz noir.

ocenił(a) film na 6
Zielinsky

zgadzam się, miałam identyczne odczucia: z początku naprawdę wciągający, już niemal uwielbiałam ten film. I nagle z górki coraz słabiej i słabiej. JTo sympatia do Lauren i Bogarta pozwoliły mi go dokończyć. Jednak końcówka filmu naprawdę dobrze zrobiona (dramatyczna scena z Madge). Wogóle postać Madge zasługuje na uwagę.

ocenił(a) film na 6
tuttifrutti

Przecież to najgorsza scena z całego filmu - jak przypadkowo mogła wypaść przez okno jeszcze je zbijając ? A jeśli chciała popełnić samobójstwo (zniszczyć "dowód") to tym bardziej jest to idiotyczne, zresztą cała scena tuż przed nie sugeruje że chciała sama wyskoczyć.
Idiotyzm.

ocenił(a) film na 6
kaladann

W istocie okazała się odwieczna sprawiedliwość. Zstąpiła kara, fatum, przeznaczenie. Kłęby szaleństwa opętały Madge i strąciły ją w otchłań, niczym Skazę w wygłodniałe hieny (Król lew).

ocenił(a) film na 8
Zielinsky

Z tego co wiem, to film mial wygladac jak wyglada:) Scenariusz troche absurdalny (ach ta operacja), tempo akcji nierowne, ale moim zdaniem to jest ponadprzecietny film.

ocenił(a) film na 6
Zielinsky

Dokładnie. Najgorszy z Bogartem.

ocenił(a) film na 6
Zielinsky

Uwaga spoiler!

Ja też się dosyć mocno zawiodłam, taka była nabudowana historia, intryga, napięcie, a na koniec dostaliśmy banalne zakończenie i niedopracowane :( Ja np byłam przekonana że ta operacja ma służyć temu aby go wrobić w coś jeszcze za kogoś. Myślałam że wszyscy od początku są podstawieni i co rusz go naprowadzają na różne ścieżki i tropy, ciężko mi uwierzyć że w tak wielkim mieście taksówkarz od razu by wiedział kogo dokładnie wiezie, a tym bardziej ot tak po prostu zaproponował pomoc :/

ocenił(a) film na 8
jane91

Z tego co pamietam to o ucieczce z wiezienia gl. bohatera mowiono w radio, wiec taki taksowkarz mogl skojarzyc fakty i rozpoznac domniemanego morderce w pasazerze. W to, ze kierowca proponuje pomoc facetowi spod ciemnej gwiazdy trudniej uwierzyc, ale to nie jest argument dyskwalifikujacy ten film, jesli wezmiemy pod uwage rok powstania. Zyciem nierzadko rzadzi przypadek i moze to tworcy filmu chcieli zasugerowac:)

ocenił(a) film na 4
Zielinsky

jak dla mnie słaby, nudny i naciągany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones