Humphrey Bogart

Humphrey DeForest Bogart

8,5
9 517 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Humphrey Bogart

Nie uważacie, że facet był podobny do Gombrowicza?:D teraz już za późno, ale gdyby kiedykolwiek miał powstać film o Witoldzie to należałoby wskrzesić Bogarta.

holy_shit_89

Sluszna uwaga. Poodobienstwo fizyczne, no i groteska - to tez ich laczy.

holy_shit_89

Słucham? Przecież fizycznie nic ich ze sobą nie łączy. Zupełnie inny typ urody, wygląd.

gowniarz_wyniosly

A ja dostrzegam podobieństwo fizyczne - surowe rysy, pociągła twarz, tajemnicze spojrzenie...

madz20

To jednak dość ogólne stwierdzenia. Gombrowicz miał pełne usta, wory pod oczami, "podłuzne" oczy, szpiczaste brwi. Żadne z powyższych nie pasuje do Bogarta, z wąskimi ustami, małymi, okrąglejszymi oczami, gładszym licem... Prawdę powiedziawszy, gdyby nie ten temat nie wpadłbym wcale na to, że można tę dwójkę porównać.

gowniarz_wyniosly

Sądzę, że każdy człowiek inaczej spostrzega otoczenie i inne rzeczy wydają mu się ważne. Każdy na swój sposób opisuje rzeczywistość - te same rzeczy/ osoby dwoje ludzi widzi się zupełnie inaczej. Różnice, które wymieniłeś są dla mnie podobieństwami - z mojego punktu widzenia - obaj mieli wory pod oczami (choć inne), równie krzaczaste, mało estetyczne brwi... Dodałabym jeszcze, że obaj mieli mocno zarysowane zmarszczki mimiczne w okolicach nosa i ust na stare lata. Nie nazwałabym ich sobowtórami ale wrażenie robili podobne - tajemniczy i surowi...

madz20

Zapewne masz rację co do postrzegania rzeczywistości, mnie też czasem zdarza się widzieć podobieństwo tam gdzie inni go nie widzą. Jednak Gombrowicz nie przypomina mi nikogo, przynajmniej nie w od razu narzucającym się podobieństwie. Co do Bogarta, to jeśli do kogoś miałby mi wydawać się podobny, to raczej do Jasona Robardsa.

Choć czasem podobieństwa są uderzające - jak James Coburn i Lee Marvin, bądź Leonard Cohen i Zbigniew Zapasiewicz.

gowniarz_wyniosly

Nie widzę uderzającego podobieństwa między Zapasiewiczem i Cohenem :D, co tylko potwierdza teorię o różnorodności postrzegania rzeczywistości :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones