Humphrey Bogart

Humphrey DeForest Bogart

8,5
9 517 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Humphrey Bogart

Jak dla mnie Bogart to prawdziwa legenda kina, genialny aktor z charakterem, klasa sama w sobie. Aktor, który stworzył wielu niezapomnianych do dziś bohaterów. Moim zdaniem 5 jego najlepszych ról to:
- Rola Dobbsa w Skarb Sierra Madre, gdy obserwujemy jak jego bohater powoli przeistacza się z biednego nieudacznika w ogarniętego gorączką złota, nieufnego i niezwykle podejrzliwego szaleńca
- Cyniczny prywatny detektyw Sam Spade z Sokoła maltańskiego
- Zgorzkniały, pozornie obojętny, nieszczęśliwie zakochany Rick z kultowej Casablanki
- Nagrodzona Oscarem rola dziennikarza sportowego Eddiego Willisa z filmu Tym cięższy ich upadek
- Roy Earl z High Sierra- rola, która była ostatnią deską ratunku dla Bogarta, rola, dzięki której zaistniał.

Doe

"To co kocham w Bogarcie to fakt, że jest tak głęboko miejski.
Papieros, cień na piątej godzinie. Zawsze w jakimś zaplutym klubie..."

;)

Doe

Z tego co ja wiem o Bogarcie to Oscara dostał za "Afrykańską królową".

_Andrzej_

Masz rację, chociaż nie wiem, jak mogłem się pomylić, skoro nawet nie był nominowany.

Doe

Zdarza się, a co do samego Bogiego, tuła się obecnie po tym rankingu, ale przynajmniej ma jakąś rozsądną liczbę głosów więc jest szansa, że awansuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones