PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7726}

Mieć i nie mieć

To Have and Have Not
7,5 3 035
ocen
7,5 10 1 3035
6,8 11
ocen krytyków
Mieć i nie mieć
powrót do forum filmu Mieć i nie mieć

Obejrzałem już chyba wszystkie filmy z duetem Bogart-Bacall i stwierdzam, że jest to najlepsza aktorska para w historii. Coś jest w nich takiego, że ciężko to opisać czy streścić. Przykładowo tutaj, scena z rzucaniem paczki papierosów. Jakie tu jest napięcie, gra postacią, timing. Genialne, jak Bogart "wymyślił" słynne spojrzenie Bacall, które w czerni i bieli robi piorunujące wrażenie i choć sam nigdy nie uważałem jej za jakiś ideał piękna to te jej oczy i mimika są zabójcze. On natomiast, można odnieść wrażenie, że zawsze się do niej szczerze uśmiecha, tak jak na codzień podczas rozmów i żartów. Zawsze też patrzył na nią w wyjątkowy sposób, co czule wyłapywała kamera. Chyba byli po prostu skazani na siebie, a filmowy romans najzwyczajniej dogonił rzeczywistość. Nigdy w życiu nie widziałem takiej chemii na ekranie i chwała im za to, bo stworzyli coś wiekopomnego i pięknego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones