PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33432}

Lewa ręka Pana Boga

The Left Hand of God
6,8 158
ocen
6,8 10 1 158
Lewa ręka Pana Boga
powrót do forum filmu Lewa ręka Pana Boga

Film jest godny obejrzenia z samej uwagi, że była to przedostatnia rola filmowa Humphrey'a Bogarta i ostatnia pierwszoplanowa Gene Terney, której kariera zawodowa załamała się z powodów jakie dość często miały aktorki z tego okresu. Obraz znakomicie połączył zarówno cechy filmu przygodowego, romansu i dramatu. Twórcom filmu udało się bardzo dobrze ukazać Chiny w dobie wojny domowej. Chociaż przecież nie był kręcony w Chinach. O klasie tego filmu świadczy dla mnie, że na przestrzeni lat obejrzałem go po raz trzeci z zainteresowaniem i go do celów prywatnych go przetłumaczyłem. Mała liczba oddana głosów na niego, może być powodem, że film nie ukazał się w Polsce na DVD. Z filmów z udziałem Bogarta, najwięcej oddanych głosów mają te, które były do nabycia w Polsce. Polecam ten film.

dariusz_1456

książka z 1951 była albo jest bestsellerem - czytałem, coś niesamowitego, jakbym miał tłumaczenie to chętnie bym obejrzał

ocenił(a) film na 10
sitrej

Cześć.
Książki nie czytałem. Tłumaczenie jest na serwisie Na...In...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones