PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121500}

Cyrkowe wozy

The Wagons Roll at Night
6,3 25
ocen
6,3 10 1 25
Cyrkowe wozy
powrót do forum filmu Cyrkowe wozy

syn Bogarta, Stephen, powiedział kiedyś, że jego ojciec zagrał w wielu szmatławcach. Był to mój czterdziesty-któryś-tam-z-kolei film z Humprey'em i jak na razie na gniota się nie natknąłem (a na półeczce czeka jeszcze ok. 20 tytułów!)
Ot, po prostu taka tam zwykła produkcja z lat 40-tych, której pewnie nigdy bym nie zobaczył, gdyby nie wspomniany wyżej Bogart. A ma on w tym filmie swój cyrk i swoje małpy (tfu... tzn. lwy!), które - poza standardową rozrywką serwovaną przez klaunów, akrobatów, żonglerów, mimów itp. - są największą atrakcją dla widza.
Podczas jednej z tras, przez nieumyślność treserów, ucieka jedno z tych niebezpiecznych zwierząt i wtedy zaczynają się niemałe kłopoty, którym zaradzić może niejaki Matt Varney (w tej roli kultowy Eddie Albert)...

Film tak na 6 z plusem, ale jako, że zapewne nieprędko kto w ogóle obejrzy i oceni go... stawiam 8.

Jimmy

Mam takie pytanie do Ciebie skąd masz te wszystkie filmy z Bogartem? Ściągasz czy też je kupujesz? Lubię tego aktora, ale nie które z jego filmów ciężko znaleźć i w necie i na półkach sklepowych. A Ty mówisz, że obejrzałeś ich grubo ponad 40. Jeśli masz link pod którym mogę znaleźć ten lub inne filmy to proszę o pomoc.

ocenił(a) film na 5
kingjames7

A co u nas w kraju ukazało się z Bogartem na DVD? Casablanca? Sokół? Big Sleep? I pewnie nic więcej?
Oczywiście, że ściągam :) Wiesz jak już od ok. 3 lat szukam/łem i udało mi się skompletować prawie całą jego filmografię. A ściągałem z czego się dało, z najrozmaitszych stronic - od starej, dobrej mininovy (tam taki gość- SIRIUS SHARE się nazywał, wstawiał mnóstwo amerykańskiej klasyki, w tym multum filmów z Bogartem), przez btjunkie, po piratbaya. Wpisuję Bogart i po tagach się wyszukuję.
Ale zaraz, zaraz, żebyś się nie męczył tak jak ja, to tutaj są wszystkie (no prawie, nie ma tylko pierwszych 3 filmów z lat 30-tych, których pewnie od czasu ich powstania nikt nie oglądał!) filmy w których zagrał Bogie -> http://www.iloveclassics.com/ Musisz się zarejestrować i tam w głównym oknie, po prawej stronie, u góry masz taką opcję LIST ACTORS- jakoś tak. Klikasz i masz praktycznie po całych filmografiach danych aktorów. Np. Cagneya, Brynnera, Brando itd.
Z tym, że UWAGA... jest to stronka z ratio i musisz go pilnować jak zakonnica dziewictwa, bo inaczej wywalą Cię na zbity pysk :) Niektóre wstawki mogą być już wyssedowane i trza się prosić o udostępnienie... cóż takie życie.

Jeśliznasz anglikański to nie będziesz miał problemów z większością filmów, a jeśli nie, to o napisach możesz zapomnieć, bo poza kilkunastoma pozycjami MUST SEE i kilkoma mniej znanymi filmami z jego filmografii polskich napisów w necie nie uświadczysz :(

pzdr.

Jimmy

No z tym moim ang jest jako tako. Właśnie ściągnąłem w przeciągu paru dni 3 filmy z Bogartem ( Rozdarte godziny, Lewa ręka boga oraz Pustka) no napisy są tylko do tego ostatniego, no ale dobre i to. Dzięki za odp. pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
kingjames7

A skąd masz napisy do In a Lonely Place? Ja jak kiedyś szukałem to nigdzie ich nie było. Rozdarte godziny, czyli oryginalne Godziny Rozpaczy Williama Wylera z 55'roku, tak? To tego akurat mam polskie literki i chętnie się podzielę :)

Jimmy

Normalnie wyszukało mi przez napi projekt. Wczoraj obejrzałem ten film. Spodziewałem się czegoś lepszego, no ale cóż nie każdy film z Bogartem może być arcydziełem. Ode mnie 7 dla pustki. A jak możesz to daj napisy do godzin rozpaczy.

kingjames7

hej Jimmy.
chciałbym kupić od Ciebie parę filmów z Panem H.B., których brakuje mi w mojej kolekcji. odezwij się proszę
domin77@o2.pl lub gg 5447426

Jimmy

"syn Bogarta, Stephen, powiedział kiedyś, że jego ojciec zagrał w wielu szmatławcach."

Ani syn nie mógł tak powiedzieć, ani Bogart nie mógł zagrać w żadnym szmatławcu, bo nie da sie grac w gazecie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones