filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA
1969
http://www.bafta.org/
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
BAFTA
Najlepszy film
wygrane
Absolwent
(1967)
Mike Nichols
Absolwent college'u nawiązuje romans ze starszą sąsiadką. Wkrótce zakochuje się w jej córce.
nominacje
2001: Odyseja kosmiczna
(1968)
Stanley Kubrick
Oliver!
(1968)
Carol Reed
Pociągi pod specjalnym nadzorem
(1966)
Jiří Menzel
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Katharine Hepburn]
Katharine Hepburn
Zgadnij, kto przyjdzie na obiad
(1967) ,
Lew w zimie
(1968)
nominacje
Anne Bancroft
Absolwent
(1967)
Catherine Deneuve
Piękność dnia
(1967)
Joanne Woodward
Rachelo, Rachelo
(1968)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Spencer Tracy]
Spencer Tracy
jako Matt Drayton w filmie
Zgadnij, kto przyjdzie na obiad
(1967)
nominacje
Ron Moody
Oliver!
(1968)
Trevor Howard
Szarża lekkiej brygady
(1968)
Nicol Williamson
The Bofors Gun
(1968)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Billie Whitelaw]
Billie Whitelaw
Twisted Nerve
(1968) ,
Charlie Bubbles
(1967)
nominacje
Simone Signoret
Gry
(1967)
Virginia Maskell
Interlude
(1968)
Pat Heywood
Romeo i Julia
(1968)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Ian Holm]
Ian Holm
jako Flynn w filmie
The Bofors Gun
(1968)
nominacje
Anthony Hopkins
Lew w zimie
(1968)
George Segal
Nie traktuje się tak damy
(1968)
John McEnery
Romeo i Julia
(1968)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Mike Nichols]
Mike Nichols
Absolwent
(1967)
nominacje
Lindsay Anderson
Jeżeli ....
(1968)
Carol Reed
Oliver!
(1968)
Franco Zeffirelli
Romeo i Julia
(1968)
Najlepszy film animowany
wygrane
Pas de deux
(1968)
Norman McLaren
nominacje
La Maison de Jean-Jacques
(1968)
Ron Tunis
Ręka
(1965)
Jiří Trnka
The Question
(1967)
John Halas
Najlepsze zdjęcia
wygrane
2001: Odyseja kosmiczna
(1968)
Geoffrey Unsworth
Film dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata.
nominacje
Lew w zimie
(1968)
Douglas Slocombe
Miłość Elwiry Madigan
(1967)
Jörgen Persson
Szarża lekkiej brygady
(1968)
David Watkin
Najlepsza scenografia
wygrane
2001: Odyseja kosmiczna
(1968)
Ernest Archer
,
Harry Lange
,
Anthony Masters
Film dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata.
nominacje
Oliver!
(1968)
John Box
Romeo i Julia
(1968)
Lorenzo Mongiardino
Szarża lekkiej brygady
(1968)
Edward Marshall
Najlepsze kostiumy
wygrane
Romeo i Julia
(1968)
Danilo Donati
nominacje
Lew w zimie
(1968)
Margaret Furse
Oliver!
(1968)
Phyllis Dalton
Szarża lekkiej brygady
(1968)
David Walker
Najlepszy montaż
wygrane
Absolwent
(1967)
Sam O'Steen
Absolwent college'u nawiązuje romans ze starszą sąsiadką. Wkrótce zakochuje się w jej córce.
nominacje
Oliver!
(1968)
Ralph Kemplen
Romeo i Julia
(1968)
Reginald Mills
Szarża lekkiej brygady
(1968)
Kevin Brownlow
Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową
wygrane
Lew w zimie
(1968)
John Barry
Chinon 1183 r. Król Anglii - Henryk II organizuje zjazd rodu Plantagenetów, aby wybrać następcę tronu.
nominacje
Romeo i Julia
(1968)
Nino Rota
Szarża lekkiej brygady
(1968)
John Addison
Żyć, aby żyć
(1967)
Francis Lai
Nagroda im. Roberta Flaherty'ego dla najlepszego filmu dokumentalnego
nominacje
Inside North Viet Nam
(1967)
Felix Greene
Music!
(1970)
Michael Tuchner
Najbardziej obiecujący pierwszoplanowy debiut aktorski
wygrane
[Dustin Hoffman]
Dustin Hoffman
jako Benjamin Braddock w filmie
Absolwent
(1967)
nominacje
Katharine Ross
Absolwent
(1967)
Pia Degermark
Miłość Elwiry Madigan
(1967)
Jack Wild
Oliver!
(1968)
Najlepsza ścieżka dźwiękowa
wygrane
2001: Odyseja kosmiczna
(1968)
nagrodzony Winston Ryder
Film dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata.
nominacje
Lew w zimie
(1968)
Chris Greenham
Oliver!
(1968)
John Cox (I) i Bob Jones (I)
Pociągi pod specjalnym nadzorem
(1966)
Jiří Pavlík
Szarża lekkiej brygady
(1968)
Simon Kaye
Najlepszy aktor telewizyjny
wygrane
Misleading Cases
(1967)
Roy Dotrice
Najlepszy scenariusz
wygrane
Absolwent
(1967)
Calder Willingham
,
Buck Henry
Absolwent college'u nawiązuje romans ze starszą sąsiadką. Wkrótce zakochuje się w jej córce.
nominacje
Jeżeli ....
(1968)
David Sherwin
Lew w zimie
(1968)
James Goldman
Zgadnij, kto przyjdzie na obiad
(1967)
William Rose
Najlepszy występ komediowy
wygrane
Marty
(1968)
Marty Feldman
Wyróżnieni w roku 1969
Absolwent
(
5/7
)
2001: Odyseja kosmiczna
(
3/4
)
Lew w zimie
(
2/7
)
Zgadnij, kto przyjdzie na obiad
(
2/3
)
Romeo i Julia
(
1/7
)
The Bofors Gun
(
1/2
)
Charlie Bubbles
(
1/1
)
Marty
(
1/1
)
Twisted Nerve
(
1/1
)
Misleading Cases
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.